Benim Kılavuzum

Rabia ve Sena babalarının verdiği müjdeli haberle artık yerlerinde duramıyorlardı. Çünkü görmeyi çok istedikleri muhteşem şehir İstanbul'u bu yaz tatilinde görebileceklerdi. Büyük bir heyecanla İstanbul'un tarihi ve kültürel yerlerini gezebilecekleri günü bekliyorlardı. Üstelik yeşil şehir Bursa'yı gezip görmek de bu müjdeli haberin bir parçasıydı.
İki kardeş için bu tatil, pek çok yeni bilgilerle meyvesini verdi. Sen de bu yolculuğa çıkmak ve yeni bilgiler edinmek istemez misin?

Harika Hikayeler

"Saadet Asrından Çocuklarımıza: Peygamberimizin (asm) Mucizeleri"
Bu kitapta Sevgili Peygamberimiz (sav)'in mucizelerinden 40 kadarı hikaye tadında (ama gerçekten sapmadan) anlatılmaktadır.
Beraberinde genç zihinlere ahlaki değerler verilmektedir.

Bu çalışma ile bir kişinin de olsa sevgili Peygamberimiz (sav)'e sevgisi -zerre kadar da olsa- artacak olursa bizim için en büyük servet ve sermaye olacaktır.

Delilleriyle İman Esasları, İdris Tüzün, Süeda Yayımcılık

Delilleriyle İman Esasları

İnanç, (iman) İslâm dininin temelini oluşturur. Nasıl ki; bitkiler, köklerinden beslenirler. İnsan hayatında da inançlar kök vazifesini görürler. İnsanın kişiliği, karakteri, inançları üzerine inşa edilir. İnanç sağlam ise, insan kişiliği, karakteri de sağlamdır. Ayrıca inancı sağlam insanlar zorluklara karşı dirençlidirler. Onlar pek çok zorluğun üstesinden kolayca gelebilirler. İnancı sağlam insanları manen yıkmak mümkün değildir. Tarihte inançları sağlam insanlara en güzel örnek Peygamber Efendimiz (sav) ve sahabelerdir. Peygamberimiz (sav), şartlar tamamen aleyhinde olduğu halde, tarihin hiçbir devrinde görülmemiş ve hiçbir beşerin de gerçekleştirememiş olduğu bir inkılâbı, çok kısa bir zamanda gerçekleştirdi. Câhiliye Dönemi’ni tamamen ortadan kaldırıp, bütün insanlık âlemine örnek, yepyeni bir toplum oluşturdu.