DANIŞMANLIKDanışmanlıkla İlgili

Sık Sorulan Sorular

1. Danışman nedir?

Yarışmayı duyuran, öğrencilerin yarışmaya dahil olmasını sağlayan herkes danışman olarak nitelendirilir.

2. Danışman olarak nasıl kayıt olabilirim?

https://kayit.aydinlikyarinlara.com/Home/DanismanKayit sitesinden danışman kaydınızı oluşturarak danışman olabilirsiniz.

3. Hem yarışmacı hem danışman olabilir miyim?

Evet. Hem yarışmacı hem de danışman olabilirsiniz. Bunun için ikisine ayrı ayrı kayıt olmanız gerekmektedir. (Öğrenci kendine danışman olamaz.)

4. Danışman sayfasından öğrenci kayıt edebilir miyim?

Evet. Danışman sayfasından yarışmaya öğrenci kayıt edebilirsiniz.

5. Danışman ödülleri nelerdir?

1. Çekilişle 10 kişiye 500tl
2. Çekilişle 20 Kişiye 250 ₺ değerinde hediye çeki
3. Çekilişle 10 Kişiye isme özel hediye 
** Danışman olmak için; danışman sitemine kayıt olmak, en az bir öğrenciyi yarışmaya kayıt ettirmek, kayıt ettirirken danışman kodunu girdirmek gerekmektedir. Ayrıca kayıt olan öğrencinin sınava girmesi ve baraj puan olan 45 puanı geçmesi gerekmektedir.

Danışmanlar; yarışmaya kayıt olup, sınava girip, baraj puanını (45) geçen öğrenci sayısı kadar danışmanlık yapmış kabul edilecektir.

6. Yarışmacı nasıl danışman seçerek yarışmaya kayıt olabilir?

Yarışmaya danışman aracılığı ile kayıt olmak isteyen yarışmacılar kayıt esnasında yarışmacı bilgilerini doldurduktan sonra danışman kodunu (danışman kodu sistem tarafından atanan koddur) girerek yarışmaya kayıt olabilirler. Danışman kodu aracılığı ile yarışmaya kayıt olabilmek için danışmanın daha önce danışman olarak yarışmaya kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.